Pokalbis su Antanu Andrijausku

pagal | 2013 08 18

Pokalbis iš video ciklo „Pokalbiai su filosofais“, kurį bendrai vykdo portalas Aplinkkeliai.lt ir VšĮ Meno avilys.

Kalbiname filosofą, kultūrologą, orientalistą, menotyrininką, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Lyginamųjų kultūros tyrimų skyriaus vedėją prof. Antaną Andrijauską.

A. Andrijauskas Meno avilio mediatekoje.

Išgirsite apie A. Andrijausko vaikystę, jo studijas Maskvoje bei stažuotę Prancūzijoje, intelektualo politinį vaidmenį, santykius tarp Vakarų ir Rytų mąstymo tradicijų, mąstymo modelių skirtumą, komparatyvizmą ir ideologiją, orientalizmą ir geopolitiką, šių laikų komparatyvizmo principus, metacivilizacinį pasaulį, neklasikinę filosofiją, rytietiškus motyvus lietuvių kūryboje, meno filosofiją, filosofijos ir meno suartėjimą.

Pokalbyje dalyvauja Virginijus Gustas ir Linas Jankauskas.

 


 

Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

 

8 komentarai

 1. LOL

  Sako, žiūrėjau per History 🙂 Juk ten pusė laidų apie ufonautus, o jis čia remiasi kaip rimtu šaltiniu 😀

  Atsakyti
  1. erikas

   Perdedate, bičiuli. Iš to, ką pasakėte, galima pagalvoti, kad profesorius remiasi laidomis apie ufonautus, o juk ne taip. Dėl to „pusė laidų apie ufonautus” galiu pasakyti, kad tai netiesa. Jos rodomos, bet tik viena kita ir labai retai. History channel yra visai rimtas kanalas. laidose remiamasi arba net jas kuria rimti istorikai, archeologai, menotyrininkai, fizikai, astronomai. Ar blogai, kad istorija rodoma plačiai ir patraukliai, iliustruotai? Istorija yra ne tik mūšiai ir politikų ar istorikų memuarai. Istorija yra viskas iš ko susideda mūsų gyvenimas. Mitai, legendos, pasakos taip pat yra istorijos dalis, kuri stipriai mus veikia.

   Prisegu nuorodą, kurioje galima pamatyti šios savaitės History channel programą ir joje nematau nei vienos laidos apie UFO:
   http://www.tvprograma.lt/tv-programa/televizija/viasat-history/20

   Atsakyti
   1. ar

    Pritariu. Užsimindamas apie History kanalą, Andrijauskas parodė, kad nėra prietaringas snobas ir moka atskirti vertingą informaciją nuo šlamšto, nesvarbu per kur tai būtų transliuoja.

    Atsakyti
 2. LOL

  Keliu hipotezę, kad History turi savo apibrėžtą ideologiją, kurią laidos atitinka. Tai nėra visų požiūrių kanalas. Reiktų, kad ta pačia tema po laidą surengtų dar ir kiti du History altertyvūs kanalai, tada galima gal geriau spręsti…
  ŠTAI TAIP

  Atsakyti
 3. alio

  ėėėėėėėėėėėė,

  o ar bus kada nors žadėtas intervju su Alvidu Juokabaičiu?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *