Rytų ir Vakarų dialogai: Algio Uždavinio kūrybos erdvės

pagal | 2013 08 22

Šio garso įrašo formali paskirtis yra straipsnių rinkinio „Rytai – Vakarai: komparatyvistinės studijos XII. Algio Uždavinio fenomenas“ pristatymas 2013 m. Vilniaus knygų mugėje. Tačiau šiame įraše išgirsite ne šios knygos tekstų pristatymą, bet šių tekstų preteksto – civilizacinės ir filosofinės komparatyvistikos specialisto, kultūrologo, menotyrininko, orientalisto Algio Uždavinio (1962 – 2010) – asmens, minties, tekstų, veiklos, įtakos apmąstymo siekį. Tai, kad mąstytoją, kuris gerai žinomas visame pasaulyje (tegul ir siauresniame diskurse), reikia pristatyti jo gimtinėje, yra apmąstymo reikalaujantis dalykas. Kiekvienos, net menkiausios sporto šakos nugalėtojas kelioms akimirkoms sulaukia ypatingo internetinių dienraščių dėmesio, o čia tarsi kalbama apie tai, ko nėra, nors yra gana ryškiai.

Kalbantieji įvairiapusiškai aptarė Uždavinio fenomeną: stilistikos, nesutelpančios nei į ortodoksijos, nei į postmodernizmo rėmus, unikalumą; minties, kuri ypač tolima savo mundurą saugančiai filosofijai, suvokiamai kaip mokslas, plotmę; laikyseną ir minties gylio, siekiančio Friedricho Nietzsche’s minties galios lygmenį, savitumą. Trumpai sutraukiant – tai kalbėjimas apie savą ir artimą, kuris toks svetimas ir neįtikėtinai tolimas. Tolimas viskam, kas vyksta aplinkui. Kaip geriausiai ir įtikinamiausiai suvokiamo bet ko unikalumą, taigi jo esmiškumą ir savitumą per tai, kuo jis skiriasi nuo kitų. Uždavinys skiriasi nuo mūsų viskuo.

Apie profesorių Algį Uždavinį kalba filosofai Antanas Andrijauskas, Naglis Kardelis, Vytautas Rubavičius, Gintautas Mažeikis bei menotyrininkas Stanislovas Mostauskis.

 

Garso įrašas: „Rytų ir Vakarų dialogai: profesoriaus Algio Uždavinio kūrybos erdvės“

2013 m. vasario 22 d., Vilniaus knygų mugė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *