Apie mus

Aplinkkeliai.lt: kalbamės apie tai, kas svarbu

Iškelkime klausimą apie aplinkkelius. Paklausite, kodėl klausimą, o ne teiginį, tezę, hipotezę, bent jau mįslę? Dar vienas klausimas, o filosofiniame pokalbyje, link kurio šis mūsų susitikimas eina ar bent jau stiebiasi, net ir vieno klausimo (tarkime: „Kokia yra būties prasmė?“) gali būti per daug, norint jį bent minimaliai aptarti ir apsvarstyti. Vokiečių filosofo Martino Heideggerio išleistų raštų skaičius jau gerokai perkopė šimtą ir dar neaišku, ar tai pabaiga, nors pats Heideggeris visą savo filosofinio mąstymo kelią įvardijo bandymu apmąstyti vieną klausimą/mintį: „Bet būtis – kas yra būtis? Ji yra ji pati. Ją patirti ir išsakyti turi išmokti ateities mąstymas.“ Taigi ką jau kalbėti apie atsakymą.

Aplinkkeliai.lt – gausioje tekstų ir kūrybinės raiškos terpėje boluojantis internetinis testų laukas; tai atvira erdvė kiekvienam, kuris neabejingas ir kasdienybės sraute sustojo suglumęs, o gal nustebęs, buvo palytėtas ir nebegali likti nuošalyje. Aplinkkeliai.lt – tai vieta, kur sąžiningas ir atviras žvilgsnis drąsiai priima pasaulio iššūkius ir kalbasi su kitais. Kalbasi apie tai, kas svarbu.

 

Tinklalapį Aplinkkeliai.lt, vedini filosofinės minties sklaidos ir jos išsaugojimo idėjos, 2010 m. sukūrė trys aplinkkeliečiai – Virginijus Gustas, Tautvydas Vėželis ir Linas Jankauskas. Ilgainiui prie kūrybinės grupės prisijungė ir savo tekstais bei vertimais pasidalino daugybė filosofija besidominčių entuziastų ir studentų, studijuojančių Lietuvoje bei užsienyje.

Aplinkkeliai.lt publikuoja mokslinius straipsnius, filosofinius esė, pranešimus, tekstų iš filosofijos, meno ir kultūros sričių vertimus, knygų bei filmų recenzijas, kūrybinius bandymus, pokalbius su mokslininkais ir menininkais, garso ir vaizdo įrašus.

Tinklalapis turi savo paskyras socialiniuose tinkluose Facebook bei Twitter, kuriuose dalinasi intelektualia informacija.

Aplinkkeliai.lt prieštarauja žinių privatizacijai ir kaunasi už atvirąją prieigą (open access) prie žinių, kviesdami nelikti abejingais šiai koncepcijai: išlaisvinant žinias ir kūrybines galias, želdinamos vaizduotės dykumos ir formuojamos asmenybės, pajėgios steigti kūrybines oazes.

Todėl aplinkkeliečiai palaiko atvirosios prieigos judėjimo gaires (Budapešto iniciatyvą, Betesdos pareiškimą, Berlyno deklaraciją), Aarono Swartzo Partizaninės atvirosios prieigos manifestą, vienijasi su mokslinės/meninės/kultūrinės medžiagos dalijimosi, paieškos bei archyvavimo tinklalapiais Library Genesis, Sci-Hub, UbuWeb, bendrai pritaria nemokamų edukacinių medijų idėjoms.

Aplinkkeliai.lt konkrečiai įgyvendina atvirosios prieigos principus ir suteikia galimybę laisvai naudoti bet kurią savo publikaciją nekomerciniam ir/ar edukaciniam tikslui.

Laisvę mąstymui!