Pokalbiai su filosofais

pagal | 2013 08 16

Pokalbiai su filosofais“ – tai bendras Aplinkkelių, Meno avilio ir nepriklausomų kūrėjų sumanymas, kuriuo siekiama pristatyti ryškiausius dabarties Lietuvos filosofus bei supažindinti su aktualia, šiuolaikine Lietuvos filosofija.

Tekstas ilgą laiką buvo bene vienintelis plačiai prieinamas būdas susipažinti su filosofija. Tačiau, nepaisant savo galimybių, tekstas visuomet turėjo ribas: jame sunku įžvelgti gyvą, rašiusį žmogų, retai sužinome apie rašyti paskatinusius motyvus, kūrybinius sumanymus, gyvenimiškas mąstytojo aplinkybes. Tekstas juolab neišsaugo kalbėjimo stiliaus, intonacijų, tembro, ritmo, susimąstymo pauzių, kūno išraiškos ir kitų asmeninių raiškos bei prasmės kūrimo faktorių. Būtent todėl pasirinkome video formatą. Tikimės, kad šitaip suteikiame galimybę filosofus pažinti maksimaliai prie gyvo bendravimo priartėjusia audiovizualine forma. Projektas orientuotas atskleisti kiekvieno filosofo individualumą, jo interesų sritis, požiūrį į įvairias kultūros aktualijas, kurioms akademiškuose filosofų tekstuose dažnai tiesiog nelieka vietos.

Šie pokalbiai visų pirma skiriami filosofija bei kultūra besidominčiai plačiajai visuomenei, taip pat į filosofinius klausimus besigilinančiai studentijai ir visiems, kuriems įdomi šiuolaikinės Lietuvos filosofinės minties raida. Kartu šis filosofijos audiovizualinis dokumentavimas atlieka archyvavimo funkciją, ateičiai išsaugodamas neverbalinius filosofavimo aspektus.

Tikimės, kad šie pokalbiai paskatins diskusijas filosofijos, kultūros ir medijų klausimais bei pastūmės naudoti audiovizualines medijas filosofinės minties sklaidai bei išsaugojimui.

Pagaliau tikimės, kad šie video pokalbiai paskatins jus pačius, bežiūrinčius ir beklausančius, mąstyti, diskutuoti, polemizuoti ir kurti.

Pokalbių įrašai laisvai pasiekiami interneto svetainėse www.aplinkkeliai.lt ir www.menoavilys.org.

***

Šioje svetainėje visi pokalbiai talpinami vienoje pagrindinių skilčių „Pokalbiai su filosofais“, taip pat skelbiami atskirais įrašais.

 

Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *