Tolydžios ir padalintos erdvės sampratos Deleuze’o filosofijoje

pagal | 2014 04 21

Šiame pranešime Audronė Žukauskaitė aptaria vieną iš Gilles’io Deleuze’o ir Félixo Guattari konceptų – erdvę. Mūsų lietuviškame filosofiniame diskurse mes jau įpratome Audronės vardą sieti su šiuolaikine (tiksliau, su labai nesena, bet jau praėjusia) filosofija. O po jos dviejų knygų – savos ir sudarytos1 – atrodo, kad Lietuvoje Audronė tapo Deleuze’o alter ego.

Jos užimta pasakojimo pozicija visų pirma ir suponuoja tokį klausymosi rakursą: tikrasis Gilles’is ir tikrasis Félixas prabyla per medijuotą kito balsą.

Galbūt dabarties nežinia kur-ką-kaip mąstančios pastangos laikmetyje tokia pozicija yra sveikintinas dalykas. Ar tai filosofinis pranešimas? Audronė jau pačioje pradžioje teigia, kad tai techninis pranešimas. Filosofinis techne yra svarbus dalykas jos atsiminimo ir archyvavimo judesyje. Be šios plotmės, be techninės artikuliacijos palikimo bei dėl jos įvykstančio archyvinio įspaudo nebūtų galimas ir mąstymo tėkmės judesys. Taigi iš mūsų garso įrašų archyvo jums pateikiama matematinė, socialinė ir estetinė dichotomijos tolydi<>padalinta išskleidimo pastanga kartu su neįpareigojančiu klausimu:

Ar galima brėžti mąstančią sąsajos liniją tarp šiame pristatyme Italic šriftu pažymėtų žodžių?

‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›

‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›

‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›

‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›‹›

Audronės Žukauskaitės pranešimo garso įrašas

„Tolydžios ir padalintos erdvės sampratos

Deleuze’o filosofijoje“

2

 

  1. T. y. autorinė Audronės Žukauskaitės knyga „Gilles’io Deleuze’o ir Félixo Guattari filosofija: daugialypumo logika“ (Vilnius: Baltų lankų leidyba, 2011) ir sudaryta knyga „Intensyvumai ir tėkmės: Gilles’io Deleuze’o filosofija šiuolaikinio meno ir politikos kontekste (Vilnius: Lietuvos kultūros tyrimų institutas, 2011).
  2. Pranešimas perskaitytas Lietuvos kultūros tyrimų instituto konferencijoje „Erdvė šiuolaikinėje filosofijoje“ 2013 m. lapkričio 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *