Pokalbis su Albinu Plėšniu

pagal | 2014 04 02

Pokalbis iš video ciklo „Pokalbiai su filosofais“, kurį bendrai vykdo portalas Aplinkkeliai.lt ir VšĮ Meno avilys.

Kalbiname filosofą, Vilniaus universiteto Filosofijos katedros vedėją prof. Albiną Plėšnį.

A. Plėšnys Meno avilio mediatekoje. // Nuotr. aut. Linas lj

Čia išgirsite apie mokslo ir filosofijos santykį, ryšį tarp metafizikos ir teologijos, Wittgensteino filosofiją, analitinę filosofiją ir loginį pozityvizmą, etiką bei socialinę problematiką analitinėje tradicijoje, laisvę ir laisvės diskursą, analitikos ir hermeneutikos santykį, filosofijos ir sofistikos skirtumus.

Pokalbyje dalyvauja Virginijus Gustas.

 


 

Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

13 komentarų

 1. Audrius R.

  Plėšnys padarė labai neblogą įspūdį. Nebuvau jo girdėjęs iki šio interviu. Ir nors man nėra artima analitinė filosofija, bet Plėšnio korektiškas ir atidus mąstymas kontrastuoja su tam tikru ribotumu ir netgi nuobodumu, paprastai būdingu analitinei tradicijai. Galbūt labiausiai patraukė Pėšnio kūrybiškas požiūris, tokiose srityse, kuriose, regis, kūrybiškumas eina paskutinėje vietoje. Turiu omenyje požiūrį į filosofijos istoriją. Sugalvoti savitą istorijos perrašymo kriterijų ir jį pritaikyti – tam tikrai reikėjo avantiūristo charakterio 🙂

  Atsakyti
 2. //n

  Ciklo formatas yra totali „Pasivaikščiojimų“ parodija. Net iškreiptas Zemkausko stilius savaime prasimuša. Ar čia taip ir turi būti? Kinematografine prasme įžvelgiau kone intencionalų, įkyrų antiprofesionalumą. Iškenčiau tik keturias minutes.

  Atsakyti
 3. aa

  „intencionalų, įkyrų antiprofesionalumą.” Kokia čia abrakadabra? Kalbos komisijai pats laikas imtis ne tik necenzūrinės leksikos, bet ir bausti už nemokšišką terminų vartojimą.

  Atsakyti
  1. ABC

   Taigi prisižiūri visokių „Pasivaikščiojimų” ir paskui skiedžia.

   Atsakyti
  1. Audrius R.

   Kai nesupranti apie ką kalbama, tuomet svarbi kinematografija 🙂

   Atsakyti
 4. R.

  Nemanau ,kad tai „Pasivaikšiojimų” plagiatas . Zemkauskas savo ladose bendrauja su įvairių profesijų žmonėmis. Šie video skirti išskirtinai pokalbiams su filosofais . Čia esminis skirtmas. Ryčio laidos skirtos gerokai platesnei publikai , nei šie video ..

  Atsakyti
 5. T.

  Sakiau, kolegos, kad šiame projekte ne vizualika svarbiausia, o pašnekovų dėstomi mintijimų pasidalinimai. Čia ne kažkoks glamūrinis šou, kur nugrimuoti „svečiai” suka merkantilistinį pasiūlos – paklausos ratą. Siūlau dėti ir tą vizualine prasme nenusisekusį pokalbį su Mileriu, nes ten jo mūsų kūrybinėse dirbtuvėse dėstomos mintys tikrai vertos dėmesio.

  Atsakyti
 6. Ponas Pomidoras

  O aš ir galvoju, kodėl su N. Mileriumi tik 20 min. pokalbis.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *