Pokalbis su Tomu Sodeika, 1 d.

pagal | 2011 05 04

Tomas Sodeika

Aplinkkeliai tęsia pradėtą pastangą suteikti filosofui/filosofiniam tekstui kitą išraiškos ir jos recepcijos taką. Įprastas santykis su filosofine mintimi ar autoriumi yra absoliučiai „aklas, tylintis, uždaras ir vienatinis“ – skaitome užrašytą/parašytą tekstą. Audio ar video įrašai suponuoja naujų raiškos galimybių tapimą aktualiomis. Ar taip iš tiesų yra/įvyksta? Ar mediumai yra svarbi detalė filosofinės minties raiškai? O gal visai neturinti įtakos, kaip nesvarbu, ką gerti, – vyną ar degtinę, svarbiausia, kiek?

Filosofas Tomas Sodeika nuolat kreipė dėmesį, apmąstydamas medijų esmę ir kiltį. Knygos „Filosofija ir tekstas“ įvade, kalbėdamas apie šių dviejų knygos pavadinime esančių sąvokų turinių santykį dabarties situacijoje, jis taria, kad filosofui lieka dvi viltingos galimybės „atsigręžti į kitokias nei rašytinis tekstas filosofinio turinio raiškos medijas – vaizdą, garsą, ar šiuo metu itin intensyviai besivystančias ‘naująsias medijas’. Kita alternatyva galima laikyti kai kurių autorių pastangas suteikti tekstui tokią literatūrinę formą, kuri skaitymo aktą nuolatos kreiptų gyvo išgyvenimo link“. Aplinkkeliečiai, siekdami naudotis abiem galimybėmis, dėkoja Sodeikai už tai, kad sutiko būti pirmuoju, kuris leidžiasi į filosofinę kelio atkarpą, išbandant vieną iš pirmosios galimybės takų.

Filosofą kalbino VIRGINIJUS GUSTAS. Filmavo LMTA režisūros II kurso studentė EGLĖ NECESKAITĖ ir vaidybos diplomantė VIRGINIJA KUKLYTĖ. Montavo Eglė. Idėjos, rūpestis ir raudona pagalvėlė – Virginijos.

http://vimeo.com/23187521

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Pokalbis su Tomu Sodeika, 2 d. | Aplinkkeliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *