Knygos „Filosofija ir teologija Martino Heideggerio mąstyme“ pristatymas

pagal | 2010 11 30

Leidykla Aidai ir Prancūzų kultūros centras pristato filosofijos ir teologijos mokslų daktaro Philippe’o Capelle-Dumont’o knygą Filosofija ir teologija Martino Heideggerio mąstyme, kurią į lietuvių kalbą išvertė Povilas Aleksandravičius.

Capelle-Dumont’as yra filosofijos ir teologijos mokslų daktaras, Paryžiaus katalikų instituto Filosofijos fakulteto garbės dekanas, Strasbūro universiteto profesorius. Pastaraisiais metais Prancūzijoje atsinaujinęs filosofijos ir teologijos santykio apmąstymas siejamas būtent su jo vardu. Capelle-Dumont’as vertinamas kaip vienas geriausių Heideggerio minties specialistų pasaulyje. Jis yra trisdešimties religijos filosofijos ir metafizikos veikalų autorius. Nuo 2008 m. Prancūzijos Katalikų Akademijos prezidentas.

Veikalas Filosofija ir teologija Martino Heideggerio mąstyme yra kompleksiškas ir puikus įvadas į žymiausio XX a. filosofo mintį. Tai vienas iš nedaugelio tyrimų, kur Heideggerio filosofija pristatoma remiantis jo raštų visuma ir sulaužoma įsišaknijusi tradicija šią filosofiją nagrinėti perdėm fragmentiškai. Šiuo veikalu atskleidžiama, kad filosofijos ir teologijos santykis nėra tik kokia nors fragmentiška Martino Heideggerio mąstymo tema, o lemia jį iš esmės ir dėl to gali būti laikomas raktu tam mąstymui suprasti. Ši drąsi, originali ir nuodugniai pagrįsta interpretacija padarė didelę įtaką Heideggerio filosofijos tyrėjams visame pasaulyje.

Knygos pristatymas įvyks gruodžio 3 d., penktadienį, 17 val., Prancūzų kultūros centre (Didžioji g. 1). Dalyvaus knygos autorius Philippe’as Capelle-Dumont’as ir vertėjas Povilas Aleksandravičius. Bus verčiama į lietuvių kalbą. Įėjimas nemokamas.

5 komentarai

 1. T.

  O ar nebus čia Heideggeris katalikų ideologijos „apdorotas”?

  Atsakyti
 2. Pė. Pė.

  Dumont’as prisipažino, kad jam nepriimtina Heidegger’io mintis, kad būties istorijai priklauso ir gėris, ir blogis. Bet ar gali būti vien tik gėris arba vien tik blogis? O kas yra gėris ir kas yra blogis? Taigi…

  Atsakyti
 3. T.

  Gėris/blogis, grožis/bjaurastis, esmas/niekis, atrodo viskas pasaulyje yra persipynę, būtis ir niekis yra vienas ir tas pats, įrodinėjo Hegelis, nors berods manichėjiškoji pasaulio samparata teigtų, jog tiek gėris, tiek blogis yra viena nuo kitos nepriklausančios substancijos, o įvairiais žmonijos laikmečiais ima viršų tai viena, tai kita. Įdomu, kas pagal šią teoriją vyrauja šiuo metu ? Bet tai tikriausiai neišsprendžiama mįslė, todėl užuot sukus apie tai galvą, verčiau grįžti prie kasdienybės ritualo darbų…:) Bent jau iki kitos progos teoriniams apmąstymams…:)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *