Metamorfozė

pagal | 2011 03 13

Bažnyčioje klūpi, muši į krūtinę …„kaltas“… panarinęs galvą apmąstai, kaip nenudirbai darbų, o gal kad palikai šunį pririštą prie tvoros. Priimi Jėzaus kūną ir uždarai duris sau už nugaros, dėl visa ko dirsteli per petį, pasitikrini, ar jau švarus.

Lygiai taip kitą sekmadienį stovi bažnyčioje, muši į krūtinę …„kaltas“… perkratai visos savaitės nuodėmes, jautiesi neramus, kad gal reikėjo padaryti kitaip, bet jau viskas praėjo, tad beliko tik sau atleisti ir priimti Jėzaus kūną. Lygiai taip pat, kaip ir prieš savaitę, uždarai duris sau už nugaros, stabteli, bet kažkas sulaiko tą akimirką ir tu nueini.

Lygiai taip kaip buvo prieš savaitės savaitę, sėdi bažnyčioje, nuolankiai nuleidi galvą …„kaltas“… perkratai savaitės nuodėmes, nerandi nieko, kas būtų baisiau už žmogžudystę, esi nekaltas, priimi Jėzaus kūną, užtrenki duris sau už nugaros ir išdidžiai nueini… Tu nekaltas.

Lygiai taip, kaip ir kiekvieną sekmadienį, turėjai nueiti į bažnyčią, nuolankiai nuleisti galvą, mušti į krūtinę  …„kaltas“… perkratyti mėnesio, o gal ir kelių metų nuodėmes, bet… Į rankas paimi kryželį, lieti nukryžiuotąjį… Grįžti prie įprastų darbų, nes sekmadienis lygiai tokia pati diena, kaip ir kitos. Dievas mirė.

vj

10 komentarų

 1. Lilium

  Religinė institucija ir jos ritualai negali būti tapatinami su Dievu.Tai nėra tas pats.Ir ko vaikščioti, ko ieškoti bažnyčioj, jei žvilgsnis žmogiškai apatiškas, o veiksmai mechaniški… O Dievas nemiršta nuo žmogaus sprendimo, kad jis mirė ir nemirs, nes žmogus tebėra gyvas.

  Atsakyti
 2. Raflezija

  Kažkaip prisiminiau Anties (muzikos grupės) dainos „Senelis” žodžius: „…senelis geras, geresnis už mamą, kai anūkas paprašo – dovanoja bananą…”.

  Atsakyti
 3. Lilium

  Na, jei (t)vaiko negalima pakeisti, patartina keisti požiūrį į (t)vaiką:)

  Atsakyti
 4. Raflezija

  KO-mentatoriai nusiteikę pliurpti apie demagogiją, o ne metamorfozes… gerai Žinot, kas gali būti ir ko negali būti… ut, ir patarti visad pasiruošę. Ačiū jums labai!

  Atsakyti
 5. Lilium

  Taip, kūrinio pavadinimas iš ties yra „Metamorfozė”, bet kiek jame metamorfozės?

  Atsakyti
 6. Raflezija

  klausimas lieka atviras. kita vertus, čia „kasdienybės dienoraščio” skyrelis. metamorfozės tema man atrodo įdomi, teksto autorei linkiu ją ir toliau bandyti plėtoti įvairiais rakursais.

  Atsakyti
 7. VJ

  Hm… metamarfozę matau žmogaus sąmonės sraute, kaip jis keičiasi priklausomai nuo aplinkos. metamarfozė – kitimas. Čia kaip gyvenime prisidedantys metai, mes jau kitokie nei gimėme 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *