Birželio 12-ąją prisimename politologą, žmogaus teisių gynėją, politinį disidentą Aleksandrą Štromą (1931–1999) ir kviečiame išklausyti Leonido Donskio pranešimą apie šį Lietuvos bei pasaulio pilietį.

Šiame Donskio pranešime su mąstytojo biografija supažindinama glaustai. Čia visų pirma pateikiamas ne akademinis, o moralinis ir intelektualinis Štromo portretas, kad būtų parodyta, kiek jo idėjos susijusios su dabartine Lietuva, kiek jos mus galėjo arba gali veikti šiandien.

Užsibrėžęs tokį tikslą, Donskis savo kalbą pradeda klausdamas, kaip Štromas save suvokė savo kartoje, kokias įtakas patyrė ir kaip keitėsi jo mąstymas[1].

Siūlome prisijungti ir išklausyti visą garso įrašą

„Aleksandro Štromo idėjos nūdienos Lietuvos dilemų kontekste“ [2]

 

  1. [1]Plačiau su A. Štromo asmenybe galima susipažinti šiose knygose: Leonidas Donskis „Tapatybė ir laisvė: trys intelektualiniai portretai“ (2005, trečias knygos skyrius skirtas Štromui: „Aleksandras Štromas: liberalus nacionalizmas ir kitamanystės politika“), tekstų rinktinė „XX a. žmogus: Aleksandro Štromo portretai“ (2008, sud. L. Donskis), A. Štromo tekstų rinktinė „Laisvės horizontai“ (2001, sud. Liūtas Mockūnas, ten pat Tomo Venclovos įvadas „Lietuvos ir pasaulio pilietis“).
  2. [2]Leonido Donskio pranešimas skaitytas „Santaros-Šviesos“ konferencijoje 2011 06 25.
Tagged with: DonskisidėjapolitikaŠtromas
 

One Response to Aleksandro Štromo idėjos nūdienos Lietuvos dilemų kontekste

  1. T. parašė:

    Graži klaipėdietiška daina:
    https://www.youtube.com/watch?v=6VcgcKyBrGw

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.